Home / šport / Futbal / Liverpool si prestrieľal výhru cez Manchester City, Arsenal prehral v treťom zápase v rade

LONDÝN 14. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru City utrpeli prvú prehru v ligovej sezóne, keď podľahli hráčom FC Liverpool na ich pôde 3:4 v nedeľňajšom stretnutí 23. kola najvyššej anglickej súťaže.

Skóre zápasu otvoril už v 9. minúte utešenou strelou spoza šestnástky anglický reprezentant Alex Oxlade-Chamberlain. Hostia dokázali do polčasovej prestávky vyrovnať zásluhou Leroya Saného. V druhom dejstve však FC Liverpool nedal svojmu súperovi ani najmenšiu šancu na obrat a troma gólmi rozhodol o svojom víťazstve. Za „The Reds“ sa postupne presadili Roberto Firmino, Sadio Mané a Mohamed Salah.

Hostia síce predviedli drvivý finiš, no góly Bernarda Silvu a Ilkaya Gündogana už nestačili na zisk čo i len jediného bodu. Napriek prehre ostávajú „Citizens“ s obrovským náskokom na čele tabuľky pred svojím mestským rivalom Manchesterom United.

Futbalisti Chelsea napriek početnej výhode remizovali s Leicestrom, Harry Kane sa stal rekordérom Tottenhamu

Futbalisti Arsenalu Londýn podľahli domácim hráčom Bournemouthu 1:2. Hostia viedli zásluhou gólu španielskeho obrancu Hectora Bellerína z úvodu druhého polčasu. Domácim sa však v priebehu štyroch minút podarilo otočiť priebežný stav duelu.

Najprv sa v 70. min presadil Callum Wilson, o triumfe Bournemouthu rozhodol Jordon Ibe. „Kanonieri“ nezvíťazili v treťom ligovom zápase po sebe a figurujú až na šiestom mieste v tabuľke.

Premier League – 23. kolo

nedeľa:

Bournemouth – Arsenal Londýn 2:1 (0:0)
Góly: 70. C. Wilson, 74. Ibe – 52. Bellerín

FC Liverpool – Manchester City 4:3 (1:1)
Góly: 9. Oxlade-Chamberlein, 59. Firmino, 61. S. Mané, 68. M. Salah – 40. Leroy Sané, 84. B. Silva, 90. Gündogan

20. Swansea 23 4 5 14 14:35 17

Viac k témam: FC Arsenal Londýn, FC Liverpool, futbal, Manchester City, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Liverpool si prestrieľal výhru cez Manchester City, Arsenal prehral v treťom zápase v rade © SITA Všetky práva vyhradené.