Home / šport / Hokej / Video: Chára pomohol „medveďom“, Sekera Edmontonu a Gáborík neskóroval

NEW YORK 14. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Richard Pánik získal prvý bod v drese Arizony Coyotes, keď si pripísal asistenciu pri prehre na ľade San Jose Sharks 5:6 po predĺžení v sobotňajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Dvadsaťšesťročný krídelník asistoval pri úvodnom góle „kojotov“ v 10. min Derekovi Stepanovi, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1. Pánik bol na ľade 16:51 min a získal aj jednu plusku. O triumfe „žralokov“ rozhodol v 3. min predĺženia Marc-Édouard Vlasic.

„Medvedi“ triumfovali s Chárom

Asistenciu si pripísal aj iný Slovák, kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára, ktorý prispel k triumfu „medveďov“ nad Montrealom Canadiens 4:3 po samostatných nájazdoch. Štyridsaťročný zadák odohral 24:07 min a získal jeden plusový bod. Na súperovho gólmana vyslal dva strelecké pokusy. Chára prihral na druhý gól Bruins v 23. min Jakovi DeBruskovi.

Odporúčame:

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili jednoznačne 7:2 na ľade svojho mestského rivala Rangers. Slovenský brankár „ostrovanov“ Jaroslav Halák k tomu prispel 37 úspešnými zásahmi, dosiahol úspešnosť zákrokov 94,9 %. Hostia po I. tretine viedli 2:1, v úvodných siedmich minútach druhej časti pridali ďalšie tri góly a z bránky Rangers sa porúčal Ondřej Pavelec, nahradil ho Henrik Lundqvist. „Jazdci“ v 50. min znížili na 2:5 gólom Miku Zibanejada, záver však patril Islanders, ktorí ešte skórovali dvakrát. Mathew Barzal si pripísal na konto päť bodov (2+3), Jordan Eberle sa blysol štyrmi asistenciami.

Štvorgólový Malkin, Gáborík neskóroval

Hráči Pittsburghu doma zdolali „červené krídla“ z Detroitu 4:1. Vo všetkých štyroch góloch „tučniakov“ mal prsty Rus Jevgenij Malkin (2+2). Slovenský krídelník Detroitu Tomáš Tatar strávil na ľade 18:14 min a asistoval pri jedinom góle Red Wings – v 14. min na priebežných 1:1 v presilovke vyrovnal Justin Abdelkader. Penguins ešte pred koncom prvej tretiny poslal do vedenia Phil Kessel, výhru domácich gólmi spečatili Sidney Crosby a Malkin.

Andrej Sekera pri triumfe Edmontonu na štadióne nováčika súťaže Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení odohral 15:38 min a pripísal si dva mínusové body. Víťazný gól Oilers strelil po 53 sekundách predĺženia obranca Darnell Nurse.

Odporúčame:
Obranca Barker opúšťa HC Slovan Bratislava, smeruje do Švajčiarska

Marián Gáborík z Los Angeles nebodoval a „králi“ na vlastnom ľade podľahli Anaheimu Ducks 2:4. Skúsený slovenský krídelník strávil na ľade takmer 15 a pol minúty a prezentoval sa jedným streleckým pokusom.

NHL

sobota:

New York Rangers – New York Islanders 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Góly: 15. K. Hayes (Rick Nash), 50. Zibanejad (Zuccarello, McDonagh) – 7. Beauvillier (Eberle, Barzal), 17. S. Prince (Mayfield), 21. Barzal (Eberle, Mayfield), 25. Barzal (Beauvillier, Eberle), 27. Beauvillier (Tavares, Hickey), 57. Hickey (Eberle, Barzal), 59. Clutterbuck (Chimera, Barzal)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, zneškodnil 37 z 39 striel súpera, úspešnosť zákrokov 94,9 %.

Pittsburgh – Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Malkin (Hagelin, Maatta), 17. P. Kessel (Crosby, Malkin), 23. Malkin (P. Kessel), 44. Crosby (P. Kessel, Malkin) – 14. Abdelkader (TATAR, Zetterberg)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:14 min, 0+1, 1 strela, 1 hit, 2 trestné minúty.

Minnesota – Winnipeg 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Mikael Granlund (Suter, Spurgeon), 26. Zucker (Koivu, Mikael Granlund), 47. Dumba (M. Foligno, Coyle), 54. Dumba (Coyle, M. Foligno) – 41. Perreault (Wheeler, Byfuglien)

Montreal – Boston 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Pacioretty (Mete), 26. Deslauriers, 29. Galchenyuk (Drouin, Petry) – 18. Marchand (Bergeron, Heinen), 23. DeBrusk (McAvoy, CHÁRA), 38. Krejčí, rozhod. sam. nájazd: Marchand
Zdeno Chára (Boston) 24:07 min, 0+1, +1, 2 strely na bránku, 2 „hity“, zablokoval 2 strelecké pokusy súpera

New Jersey – Philadelphia 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 6. Bratt (Hischier, Hall), 22. Palmieri (Butcher, Hall), 60. Stafford (Severson, J. Moore) – 15. Couturier (Weal, MacDonald), 32. Simmonds (Giroux, J. Voráček), 39. Couturier (Giroux, Provorov), 45. Konecny (Provorov, Couturier), 53. M. Raffl (J. Voráček, Filppula)

Dallas – Colorado 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 36. Jamie Benn (J. Klingberg, A. Radulov) – 15. Kerfoot (Greer, Girard), 47. MacKinnon (Kerfoot, Zadorov), 59. Comeau (Zadorov), 60. Barberio (Nemeth, J. Bernier)

Vegas – Edmonton 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 30. R. Smith, 40. W. Karlsson (Marchessault) – 29. Maroon (Nurse, McDavid), 44. Caggiula (Maroon, McDavid), 61. Nurse (Caggiula, Draisaitl)
Andrej Sekera (Edmonton) 15:38 min, -2, zablokoval 2 strel súpera

Los Angeles – Anaheim 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Góly: 49. N. Shore (Folin, Lewis), 54. Kopitar (Forbort, Iafallo) – 7. O. Kaše (Rakell, Getzlaf), 19. Kesler (Montour, O. Kaše), 43. O. Kaše (N. Ritchie), 59. Perry (H. Lindholm)
Marián Gáborík (Los Angeles) 15:24 min, 1 strela na bránku, 2 „hity“

San Jose – Arizona 6:5 po predĺžení (3:3, 1:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 6. J. Thornton (Pavelski), 11. Pavelski (Burns, J. Thornton), 14. Couture (Donskoi, Burns), 38. Donskoi (öBdker, Dell), 60. Donskoi (Burns, Tierney), 63. Vlasic (Pavelski, J. Thornton) – 10. Stepan (Perlini, PÁNIK), 13. Goligoski (Stepan), 15. Fischer (Connauton), 44. Ekman-Larsson (Dvorak, Keller), 47. Archibald (Chychrun, Dvorak)
Richard Pánik (Arizona) 16:51 min, 0+1, +1, 1 strela na bránku, 1 „hit“, zablokoval 1 strelu súpera

Viac k témam: Andrej Sekera, hokej, Jaroslav Halák, Marián Gáborík, NHL, Richard Pánik, tomáš tatar, Zdeno Chára
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Chára pomohol „medveďom“, Sekera Edmontonu a Gáborík neskóroval © SITA Všetky práva vyhradené.