Home / šport / Hokej / Košice deklasovali Zvolen, Poprad vyhral na ľade majstra a posledná Detva zdolala vedúci Trenčín

KOŠICE 12. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice triumfovali na domácom ľade nad hráčmi HKM Zvolen jednoznačne 6:2 v piatkovom stretnutí 36. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. „Oceliari“ dominovali od začiatku až do konca.

V drese víťazného tímu sa tromi bodmi prezentovali Ladislav Nagy a David Pacan. Prvý menovaný dvakrát skóroval a pridal jednu asistenciu, kanadský útočník si pripísal tri asistencie. Košičania zvíťazili druhýkrát po sebe a nad piatkovým súperom triumfovali vôbec prvýkrát v sezóne, Zvolenčania prehrali druhý zápas v sérii.

Tesná výhra Popradu v Banskej Bystrici

Hokejisti HK Poprad triumfovali nad domácimi hráčmi Banskej Bystrice tesne 3:2. „Kamzíci“ viedli v 16. min 2:0 gólmi Radomíra Heizera a Iľju Davydova.

V druhej tretine hráči úradujúceho majstra vyrovnali, o presné zásahy sa postarali kanadskí legionári Éric Faille a Guillaume Asselin. O triumfe hostí rozhodol desať minút pred koncom Dávid Buc. „Barani“ nezabodovali prvýkrát po jedenástich zápasoch.

Nitra uspela proti Novým Zámkom

Hokejisti úradujúceho slovenského vicemajstra HK Nitra triumfovali pred vlastnými priaznivcami nad Novými Zámkami 5:1.

Nitrania o úspechu rozhodli v druhej tretine, keď strelili až päť gólov a neinkasovali ani raz. Hráči Nových Zámkov v záverečnej časti hry iba zredukovali rozdiel v skóre na štyri presné zásahy. Nitra v lige zvíťazila šiestykrát po sebe, Nové Zámky neuspeli už tri razy v sérii.

Detva prekvapila v Trenčíne

Hokejisti HC 07 Orin Detva prekvapujúco triumfovali nad ľade Dukly Trenčín 5:2. Detvania domácich šokovali, keď v 15. min viedli už o dva góly. Ešte v prvej tretine Trenčania znížili, pri premiérovom štarte v drese Dukly skóroval kanadský útočník André Deveaux.

Dvojgólové vedenie Detvy v 24. min stanovil Juraj Milý. V 29. min opäť zredukoval stav Peter Frühauf. Priaznivý rezultát v prospech nováčika stanovil dvoma presnými zásahmi Ladislav Ščurko. Podpoľanci uspeli druhýkrát po sebe.

Liptovský Mikuláš po predĺžení zdolal Žilinu

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš triumfovali nad domácimi hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 3:2. Vo všetkých góloch víťazného tímu mal prsty Jakub Langhammer, prvé dva sám strelil a pri víťaznom asistoval.

O rozhodujúci presný zásah sa vo štvrtej minúte predĺženia postaral Richard Rapáč. V drese „vlkov“ skórovali Marcel Holovič a Václav Stupka. Žilinčania neuspeli štvrtýkrát v sérii.

Tipsport liga 2017/2018

36. kolo

HC Košice – HKM Zvolen 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Góly: 9. L. Nagy (Pacan), 20. L. Nagy (Pacan), 31. Jenčík (Dudáš, Pacan), 32. Kafka (Pulli, Marek Hovorka), 32. Š. Petráš (Šoltés, Šedivý), 42. Spilar (L. Nagy, Dudáš) – 2. T. Bokroš (Puliš, V. Fekiač), 36. Coffman (Obdržálek)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Snášel – Kacej, Výleta, 4617 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – B. Kessel, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli, Koch, M. Novotný, Michalčin – L. Nagy, Pacan, Spilar – Jenčík, Marek Hovorka, Šoltés – Suja, Boltun, Kafka – T. Klíma, Vrábeľ, Š. Petráš
Zvolen: Nieminen – Ross, Wharton, J. Kováčik, Hraško, Ťavoda, T. Bokroš – Obdržálek, Špirko, Coffman – Šišovský, Kytnár, Puliš – Kelemen, V. Fekiač, Matis – Martin Ďaloga, Síkela, Marcinek – Dubeň

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 25. Faille (Bortňák, A. Sedlák), 30. Asselin (Faille, Giľák) – 4. Heizer (Lichanec), 16. Davydov (Hvila, Heizer), 50. Buc (Petran)
Vylúčení: 11:6 na 2 min, navyše: Asselin (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner – Jobbágy, Stanzel, 2527 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Aliu, G. Gélinas, A. Sedlák – Bortňák, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Tamáši, Češík – Gabor
Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Krempaský, Nespala, Romaňák – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Buc, Heizer, Lichanec – D. Bondra, Vartovník, Matúš Paločko – Hvila, Bjalončík, Vašaš

HK Nitra – HC Nové Zámky 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)
Góly: 26. Krištof (Macík, Rais), 26. Kovacs (Marek Slovák, Ordzovenský), 29. Timotej Šille (Šiška, M. Versteeg), 31. Milam (Krištof, Ordzovenský), 31. Csányi (M. Versteeg, Miroslav Pupák) – 50. Fábry (M. Jass)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Orolin – Gajan, Gavalier, 2817 divákov

Zostavy:
Nitra: Foltán – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Michal Pupák, Korím – Macík, Krištof, M. Paulovič – Kovacs, Marek Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Timotej Šille, Šiška – Miroslav Pupák
Nové Zámky: Baroš (31. P. Romančík) – Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, M. Hruška, Vidovič, Šimek – R. Varga, Š. Novotný, Cetkovský – A. Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – Fábry, Dominik Rehák, Tužinský

HK Dukla Trenčín – HC 07 Orin Detva 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 15. Deveaux, 29. P. Frühauf (Marek Růžička, T. Varga) – 12. Sitnikov (R. Gašpar, Murček), 15. R. Gašpar, 24. Milý (Matúš Chovan, Sládok), 30. Ščurko, 57. Ščurko (Murček)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga, Kincses (Maď.) – M. Orolin, Atilla Nagy (Maď.), 2310 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bohunický, Frühauf, Cebák, Holenda, Romančík, Pač – Radivojevič, Ölvecký, T. Varga – Bezúch, Marek Růžička, Sádecký – O. Mikula, Dlouhý, Marek Hecl – Sojčík, Pardavý ml., Deveaux – J. Švec
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Gachulinec – J. Tibenský, Surovka, Sitnikov – Milý, Matúš Chovan, Belluš – Videlka, Murček, Ščurko – Žilka, R. Gašpar, M. Surový

MsHK Doxxbet Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 24. Holovič (Handlovský, T. Pospíšil), 53. Stupka (T. Pospíšil, Konečný) – 28. Langhammer (Gründling, Rudolf Huna), 35. Langhammer (Rudolf Huna), 64. R. Rapáč (R. Suchý, Langhammer)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, J. Konc st. – M. Kollár, Rojík, 882 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek – L. Kozák, Martin Mazanec, Juraško, Andersons, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Hatala – Handlovský, Holovič,T. Pospíšil – M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Húževka, Klimenta – Stupka, Konečný, Rogoň
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – J. Nemec, Gründling, Kurali, R. Suchý, Nádašdi, Mezovský, Pacalaj, Moravčík – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – J. Sukeľ, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Uram – A. Laco, Piatka, Uhrík

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k témam: hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice deklasovali Zvolen, Poprad vyhral na ľade majstra a posledná Detva zdolala vedúci Trenčín © SITA Všetky práva vyhradené.