streda , 24 január 2018
Home / EKONOMIKA / Štátni a verejní zamestnanci si prilepšia, ich platy sa zvyšujú o 4,8 percenta

Štátni a verejní zamestnanci si prilepšia, ich platy sa zvyšujú o 4,8 percenta

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Platy zamestnancov v štátnej a verejnej službe sa od začiatku tohto roka zvyšujú o 4,8 %. Vyplýva to z nariadení vlády, ktoré nadobúdajú účinnosť od 1. januára 2018. Zvýšenie platových taríf zamestnancov pracujúcich v štátnej a verejnej službe vychádza z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa na rok 2018.

Vo verejnej správe platové tarify od začiatku tohto roka stúpajú približne 153 tisíc zamestnancom, s výnimkou učiteľov, ktorým sa platy zvýšili o 6 % od 1. septembra minulého roka. V štátnej správe platové tarify vzrastú približne 38,5 tis. zamestnancom.

Odporúčame:
Základné platy duchovných sa zvýšia, najvyšší stúpne na 788,60 eura mesačne

Kolektívne zmluvy na tento rok podpísali začiatkom decembra vlaňajška zástupcovia vlády, predstavitelia Združenia miest a obcí Slovenska a samosprávnych krajov a odborári.

Zmluvy zachovávajú platné sociálne benefity pre zamestnancov v štátnej a verejnej službe, ako je týždeň dovolenky navyše, skrátenie pracovného času o 0,5 hodiny denne, či príspevok zamestnávateľov do tretieho dôchodkového piliera najmenej dve percentá z objemu zúčtovaných platov zamestnancov.

Od začiatku minulého roka išli platy štátnych a verejných zamestnancov nahor o 4 %, od začiatku roka 2016 stúpli takisto o 4 %.

Viac k témam: platy, štátna správa, verejná správa, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátni a verejní zamestnanci si prilepšia, ich platy sa zvyšujú o 4,8 percenta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dolár oproti jenu oslabil, spoločná európska mena si prilepšila

Spoločná európska mena si prilepšila na hodnotu 1,2268 USD/EUR. NEW YORK 23. januára (WebNoviny.sk) – Dolár v utorok oproti jenu oslabil, hoci predstavitelia japonskej centrálnej banky uviedli, že budú pokračovať v rozsiahlych nákupoch aktív a naďalej budú používať politiku negatívnych úrokov, aby podporili rast inflácie. Dolár klesol na 110,41 JPY/USD z úrovne 110,99 JPY/USD. Spoločná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *