Home / šport / Hokej / Video: Česi na MS v hokeji do 20 rokov podľahli Švédom, Rusi porazili Švajčiarov

BUFFALO 29. decembra (WebNoviny.sk) – Mladí hokejisti Ruska zdolali reprezentantov Švajčiarska presvedčivo 5:2 v zápase B-skupiny na juniorských majstrovstvách sveta v Buffale. V 11. min sa vedenia ujali Rusi gólom Vladislava Sjomina. Švajčiari výborne vstúpili do druhej tretiny, po deviatich sekundách skóroval Marco Miranda.

V závere prostrednej časti hry opäť poslal „zbornú“ do vedenia presným zásahom Klim Kostin. Hráči z „krajiny helvétskeho kríža“ mali dobrý vstup i do záverečnej časti hry, v 43. min skóroval a vyrovnal Ken Jäger. Rusi o triumfe rozhodli v záverečnej desaťminútovke, skórovali Artur Kajumov, Georgi Ivanov a do prázdnej bránky stanovil rezultát Dmitrij Abramov.

Hokejisti Česka po triumfe nad Rusmi nestačili na Švédov a podľahli im 1:3. V závere druhej tretiny síce dokázal skorigovať náskok súpera Filip Zadina, no „Tre Kronor“ v početnej výhode v 44. min upravili na 3:1 a dvojgólový náskok si ustrážili do konca duelu.

Čechov môže mrzieť najmä to, že v druhej dvadsaťminútovke zo svojej prevahy nevyťažili viac ako jeden presný zásah. V prvej aj tretej bol aktívnejší tím zo severu Európy. Švédi majú na svojom konte šesť bodov a sú lídrami „béčka“.

MS v hokeji do 20 rokov

Buffalo – štvrtok

B-skupina

Rusko – Švajčiarsko 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 11. Sjomin, 39. K. Kostin, 52. Kajumov, 59. Ivanov, 59. Abramov – 21. Miranda, 43. Jäger

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Česi na MS v hokeji do 20 rokov podľahli Švédom, Rusi porazili Švajčiarov © SITA Všetky práva vyhradené.