streda , 2 decembra 2020
Home / šport / Zanardiho zdravotný stav sa zlepšil, po niekoľkých mesiacoch ho previezli do inej nemocnice

Zanardiho zdravotný stav sa zlepšil, po niekoľkých mesiacoch ho previezli do inej nemocnice

21.11.2020 (Webnoviny.sk) – Stav niekdajšieho úspešného automobilového pretekára a aj štvornásobného paralympijského šampióna v cyklistike Alessandra Zanardiho sa zlepšil natoľko, že ho z kliniky v Miláne previezli do nemocnice v meste Padua, kde bude pokračovať jeho zotavovanie.

Päťdesiatštyriročný Alessandro Zanardi po júnovej zrážke s kamiónom na handbiku absolvoval viacero operácií v oblasti hlavy a tváre, odvtedy je v opatere lekárov a bol aj v umelom spánku.

“Stav pacienta je stabilizovaný, po fyzickej aj neurologickej stránke bol možný jeho transport do inej nemocnice. Padua disponuje potrebným vybavením, aby sa postarala o jeho liečbu. Zároveň bude bližšie k rodine,” uvádza sa vo vyhlásení milánskej nemocnice, v ktorej bol Talian hospitalizovaný niekoľko mesiacov.

Zanardi prišiel o obe nohy pred 19 rokmi na podujatí The American Memorial neďaleko nemeckého Klettwitzu. Počas zotavovania dokonca navrhol vlastnú protézu a často žartoval, že je vďaka nej konečne vyšší.

Neskôr presedlal na handbike a na paralympijských hrách v rokoch 2012 a 2016 získal dohromady štyri zlaté a dve strieborné medaily. Zúčastnil sa aj prestížneho newyorského maratónu vo svojej kategórii je rekordérom slávneho Ironmana.

Zdroj: Webnoviny.sk – Zanardiho zdravotný stav sa zlepšil, po niekoľkých mesiacoch ho previezli do inej nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biatlonistovi Usťugovi hrozí strata zlata z Vancouveru 2010, Hurajt tak možno dostane striebro

CAS rozhodol v neprospech Usťugova na základe údajov v jeho biologickom pase, ktoré detekovali požitie nedovolených látok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *