sobota , 28 novembra 2020
Home / EKONOMIKA / Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie

Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo financií (MF) SR je pripravené na základe verifikovaných údajov okamžite uvoľniť potrebné zdroje na kompenzáciu výdavkov v súvislosti s testovaním na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ministerstvo uvádza v tlačovej správe, aktuálne stále čaká na potrebné žiadosti od dotknutých rezortov a v prípade peňazí pre mestá a obce na údaje z ministerstva vnútra.

Samosprávy sa budú obracať na okresné úrady

“Pri financovaní celoplošného testovania a pri kompenzácii nákladov, ktoré vznikli mestám a obciam, bol zvolený model, na základe ktorého sa samosprávy obracajú na okresné úrady patriace pod ministerstvo vnútra. Práve rezort vnútra má k dispozícií zákonný rámec, ako v týchto výnimočných okolnostiach postupovať,” uvádza tlačový odbor ministerstva financií.

Ministerstvo financií čaká na oficiálnu žiadosť

Kým MF SR nemá oficiálnu žiadosť na uvoľnenie prostriedkov z rezortu vnútra, zdroje uvoľniť nevie.

“Zároveň platí, že financie nebudú smerovať priamo mestám a obciam, ale na účet ministerstva vnútra, ktoré ich následne bude dotknutým samosprávam zasielať,” dodáva rezort financií.

Ako dodáva tlačový odbor ministerstva, čaká sa aj na podklady z rezortu obrany. V tomto prípade ide o finančné prostriedky určené pre lekársky personál, ktorý sa na testovaniach zúčastnil.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus, výdavky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pozemky v priemyselnej zóne Voderady sa nedarí predať, ministerstvo žiada zmenu uznesenia vlády

Spoločnosť MH Invest II preto žiada odklad termínu vrátenia časti návratnej finančnej výpomoci v sume takmer 2,72 mil. eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *