Home / šport / Hokej / Video: Panarin asistoval pri piatich góloch Columbusu, Pánikovo Chicago prerušilo sériu prehier

WASHINGTON 9. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Chicaga prerušili v sezóne najdlhšiu päťzápasovú sériu prehier a na domácom ľade zdolali súperov z Buffala 3:2 po predĺžení.

Víťazný zásah si pripísal 5 sekúnd pred koncom predĺženia mladý švédsky útočník Gustav Forsling. Blackhawks zároveň predĺžili šnúru víťazstiev nad Sabres na dvanásť. „Výborný pocit! vedeli sme, že už to musí prísť. Dôverovali sme si navzájom a cítili, že sme silní.“ uviedol 21-ročný Forsling na webe NHL.

Pánik čaká na gól 20 zápasov

Slovák v drese Chicaga Richard Pánik zablokoval dve strely, ale opäť nebodoval. V závere druhej tretiny mal 26-ročný útočník solídnu šancu na skórovanie, ale vychytal ho brankár Buffala Robin Lehner.

Slovenský krídelník na presný zásah čaká už 20 zápasov a od 21. októbra, keď vo víťaznom súboji proti Arizone trafil po piaty raz v sezóne.

Obrat Columbusu

Columbus vyhral na ľade New Jersey 5:3, hoci po prvej tretine to bolo 2:0 pre domácich. Na triumfe hostí mal veľký podiel ruský útočník Artemij Panarin, ktorý asistoval pri všetkých piatich góloch hostí.

Vo všetkých prípadoch išlo o tzv. prvé asistencie, 26-ročný ľavý krídelník si pripísal prvý 5-bodový zápas kariéry v NHL. „Teším sa, ale držím emócie pod kontrolou. V sobotu je ďalší zápas a nie vždy rovnako vynaložené úsilie môže priniesť aj gólový efekt,“ vyhlásil Panarin na webe NHL.

SUMÁRE NHL

piatok:

New Jersey – Columbus 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Góly: 9. Boyle (Hayes, Wood), 15. Johansson (Noesen), 40. Coleman (Gibbons, Santini) – 23. Dubois (Panarin), 25. Sedlák (Panarin), 35. Harrington (Panarin, Jenner), 42. Wennberg (Panarin, Bjorkstrand), 56. Werenski (Panarin, Jones)

Washington – New York Rangers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 1. Beagle (Smith-Pelly, Stephenson), 32. Bäckström, 57. Niskanen (T. Wilson, Ovečkin), 59. T. Wilson (Bäckström, Orlov) – 40. Grabner (J. T. Miller, McDonagh), 50. Fast (Carey, M. Staal)

Anaheim – Minnesota 2:3 po predĺž. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 10. Roy (Kaše, Beauchemin), 54. Henrique (Perry, Montour) – 35. Zucker (Mikael Granlund, Niederreiter), 47. Z. Mitchell (Prosser, Winnik), 64. Dumba (Coyle, Zucker)

Nashville – Vegas 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 36. Järnkrok (Aaberg, F. Forsberg), 49. Arvidsson (Fiala, Turris), 55. Bonino (Arvidsson) – 7. W. Karlsson (Tuch, Schmidt), 35. Neal (Sbisa, Schmidt), 60. Haula (C. Miller, Perron), rozhodujúci nájazd R. Smith

Chicago – Buffalo 3:2 po predĺž. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 29. DeBrincat (Sharp, Forsling), 57. Wingels (Forsling, Rutta), 65. Forsling (Saad, Toews) – 20. Pominville (Eichel, E. Kane), 31. Okposo (S. Wilson, Rodrigues)
Richard Pánik (Chicago) odohral 13:36 min, 3 strely, 2 zablokované strely

Viac k témam: hokej, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Panarin asistoval pri piatich góloch Columbusu, Pánikovo Chicago prerušilo sériu prehier © SITA Všetky práva vyhradené.