Home / šport / Hokej / Zvolen u lídra v Trenčíne v predĺžení vybojoval siedmy triumf po sebe, Nitra doma zdolala Poprad

BANSKÁ BYSTRICA 8. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Banskej Bystrice si na vlastnom ľade poradili s hráčmi Liptovského Mikuláša 4:1 v piatkovom stretnutí 26. kola slovenskej Tipsport ligy. Domáci si už v úvodnej tretine utvorili dvojgólový náskok, najprv sa presadil Éric Faille, tesne pred prvou sirénou skóroval kapitán Tomáš Surový.

Tretí zásah „baranov“ pridal v polovici zápasu Martin Andrisík. V záverečnom dejstve skorigoval Martin Kriška, ale výsledkovú definitívu zaobstaral domáci Ivan Ďatelinka.

Tretia prehra po sebe

Liptovský Mikuláš utrpel tretiu prehru po sebe a v ligovej tabuľke figuruje na 8. mieste. Majstrovská Banská Bystrica uspela v riadnom hracom čase prvýkrát po troch dueloch.

Hokejisti Žiliny na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Detvy 3:1. Nováčik inkasoval už v úvode zápasu, keď sa presadil domáci Marek Tvrdoň. Na ďalší gól si museli počkať diváci až do záverečnej tretiny – vyrovnať sa podarilo Filipovi Surovkovi. Nádeje na bodový zisk zmaril Detve necelých šesť minút pred koncom duelu Juraj Jurík, poisťujúci zásah pridal o dve minúty neskôr Tomáš Pospíšil. Detva prehrala šiestykrát za sebou a v ligovej tabuľke je posledná.

Takýto výsledok je hanba, hovorí kapitán Nitry po výprasku v Košiciach

HK Nitra doma zdolal HK Poprad 3:1. Hostia držali krok s úradujúcim vicemajstrom iba v prvej tretine, keď na gól Mareka Slováka odpovedal Peter Lichanec. „Corgoni“ rozhodli o svojom víťazstve v druhom dejstve zásahmi Petra Ordzovenského a Judda Blackwatera. V tretej časti hry sa už neradovalo ani jedno z mužstiev, a tak Nitra pod vedením staronového kouča Antonína Stavjaňu napravila zaváhanie z minulého kola a pripísala si siedmy triumf z ostatných ôsmich ligových zápasov.

Corgoni rozhodli o víťazstve

Líder slovenskej hokejovej Tipsport ligy Trenčín doma podľahol Zvolenu 3:4 po predĺžení v piatkovom stretnutí 26. kola. Do vedenia sa ako prvá dostala Dukla gólom Tibora Vargu. V druhej tretine však vyrovnal Lukáš Jurík a misky váh v prospech hostí naklonil v tej istej časti hry Peter Šišovský. V záverečnom dejstve sa opäť presadil Tibor Varga – 2:2.

Zvolenčanov dostal späť do výhody v 53. min Milan Kytnár, ktorý premenil nariadené trestné strieľanie po faule Matúša Holendu. Vzápätí poslal duel do predĺženia domáci Peter Ölvecký. V ňom rozhodol o druhom bode pre Zvolen v 64. min Jozef Kováčik. „Bryndziari“ potvrdili dobrú formu, keď si pripísali siedmy ligový triumf po sebe. Aktuálne tretí Zvolenčania stiahli náskok Trenčína na čele tabuľky na 7 bodov a Košíc na druhom mieste na jediný bod.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 – 26.KOLO

výsledky piatkových zápasov:

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 11. Faille (Giľák, Delisle), 20. T. Surový (Rosandič, Brittain), 31. Andrisík (Hohmann), 57. I. Ďatelinka (Asselin) – 52. Kriška (M. Uram)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich – Gegáň, Rojík, 2157 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, J. Brejčák, Rosandič, V. Mihálik, P. Valent, A. Sedlák – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Andrisík
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, Pacalaj, R. Suchý, Tabaček, Moravčík, J. Nemec, Mezovský – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – B. Rapáč, Paukovček, P. Koyš – Rudolf Huna, Langhammer, J. Sukeľ – Števuliak, Piatka, A. Laco7

MsHK Doxxbet Žilina – HC 07 Orin Detva 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 2. M. Tvrdoň (Poulin, Chaloupka), 55. J. Jurík, 59. T. Pospíšil – 44. Surovka (F. Fekiač, Videlka)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Orolin – Jobbágy, Korba, 755 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Hatala – Klimenta, Handlovský, T. Pospíšil – J. Jurík, R. Hruška, M. Tvrdoň – Stupka, Holovič, Švihálek – Váňa, Meliško, Rogoň
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Vyskoč, M. Šimon, D. Jendroľ, Gachulinec – Milý, Ščurko, Gašpar – Piačka, Surovka, Tibenský – Videlka, Matúš Chovan, Žilka – Utkin, Murček, Abramov

HK Nitra – HK Poprad 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 10. M. Slovák (Blackwater, Mezei), 28. Ordzovenský (M. Slovák, Rais), 30. Blackwater (Milam, Ordzovenský) – 17. Lichanec
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Abdul (Poprad) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák – Výleta, Synek, 2467 divákov

Zostavy:
Nitra: Lawson – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák, Korím – M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš – Macík, M. Slovák, Blackwater – Csányi, J. Šiška, Kutálek – Miroslav Pupák, Timotej Šille, Fominych
Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, P. König, Jáchym, Davydov, Česánek, Dinda, Ježek – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Lichanec, Buc – D. Bondra, Vartovník, Matúš Paločko – Rapáč, Heizer, L. Hvila

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 – 0:1)
Góly: 8. T. Varga (R. Dlouhý, Holenda), 46. T. Varga (Cebák), 55. Ölvecký (Bezúch) – 23. L. Jurík, 37. Šišovský (Michal Chovan), 53. Kytnár (trest. strieľanie), 64. J. Kováčik (Michal Chovan)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bejček, Mrkva – Špur, Šefčík, 2877 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – L. Romančík, Starosta, Themár, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Marcel Hossa, Sojčík, T. Varga – O. Mikula, R. Dlouhý, Gašparovič – J. Švec, J. Pardavý ml., D. Hudec
Zvolen: M. Šimko – Ross, Drgoň, J. Kováčik, T. Bokroš, Wharton, Hraško, Andersons, Ťavoda – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský – Matis, L. Jurík, T. Török – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Síkela

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k témam: hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Zvolen u lídra v Trenčíne v predĺžení vybojoval siedmy triumf po sebe, Nitra doma zdolala Poprad © SITA Všetky práva vyhradené.