pondelok , 30 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Veriacim na Slovensku začína pôst za odvrátenie pandémie, biskupi pozývajú aj na spoločnú modlitbu

Veriacim na Slovensku začína pôst za odvrátenie pandémie, biskupi pozývajú aj na spoločnú modlitbu

30.10.2020 (Webnoviny.sk) – Biskupi Slovenska vyhlásili prísny pôst za odvrátenie pandémie koronavírusu. Pôst platí oddnes do 18. decembra, teda na osem po sebe nasledujúcich piatkov. Veriacich zároveň pozývajú modliť sa pravidelne „Modlitbu za Slovensko”. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

„Veriaci medzi 18-tym 60-tym rokom života, ktorí sú celkom zdraví a netrpia žiadnymi ochoreniami, nech sa počas týchto ôsmich piatkov postia takým spôsobom, ako sa zvykneme postiť na Veľký piatok. To znamená, nech sa zdržia mäsitých pokrmov a nech sa najedia dosýta len raz za deň s tým, že môžu ešte dvakrát požiť menší pokrm,” uviedol predseda KBS Stanislav Zvolenský.

O pôste rozhodli biskupi na 97. plenárnom zasadaní KBS, ktoré sa konalo prostredníctvom internetu 26. a 27. októbra.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, kresťania, Pôst
Zdroj: Webnoviny.sk – Veriacim na Slovensku začína pôst za odvrátenie pandémie, biskupi pozývajú aj na spoločnú modlitbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Po preukázaní sa negatívnym PCR testom nemusia ľudia prichádzajúci z krajín EÚ na Slovensko absolvovať karanténu

Cestujúci, ktorí prichádzajú na Slovensko z krajín EÚ, Lichtenštajnska, Spojeného kráľovstva či Švajčiarska a preukážu sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu, nemusia byť v domácej izolácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *