pondelok , 30 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Výročná správa Huawei o udržateľnom podnikaní demonštruje pokrok v oblasti ekologických riešení

Výročná správa Huawei o udržateľnom podnikaní demonštruje pokrok v oblasti ekologických riešení

29.10.2020 (Webnoviny.sk) – Udržateľnosť podnikania je jeden z hlavných cieľov, ktorý si pre rok 2019 stanovila spoločnosť Huawei. Výsledky svojho plánu udržateľného rozvoja zverejnila v novej správe, ktorá detailne mapuje pokrok v rámci znižovania emisií, vylepšenia stability a bezpečnosti sietí, digitálneho začleňovania v súvislosti s iniciatívou TECH4ALL, ale aj reakciu na zmenu klímy a podporu Cieľov udržateľného rozvoja (SDGs) agendy OSN.

Podpora stability siete v období celosvetovej pandémie koronavírusu Covid-19 zostáva hlavnou časťou spoločenskej zodpovednosti spoločnosti Huawei. V prípade mimoriadnych udalostí, akými sú napríklad zemetrasenia, tajfúny, tsunami alebo ozbrojené konflikty, zostávali zamestnanci Huawei vždy v centre krízy, aby mohli zabezpečiť zachovanie prevádzky siete či jej rýchlu obnovu. V uplynulom roku spoločnosť Huawei udržala hladký chod siete počas viac ako 200 významných udalostí a prírodných katastrof.

V poslednom roku sme čelili výzvam, ako nikdy predtým. Vo viac ako 170 krajinách sveta sme pomáhali rozšíriť siete v hodnote stoviek miliárd dolárov. Zaistenie stabilnej prevádzky sietí a poskytovanie špičkových technológií nie je len naším cieľom, ide predovšetkým o jeden z hlavných princípov spoločenskej zodpovednosti našej spoločnosti,” hovorí Liang Chua, predseda spoločnosti Huawei.

Huawei v správe zverejňuje svoje strednodobé a dlhodobé ciele v oblasti znižovania emisií uhlíka, obehového hospodárstva a obnoviteľných zdrojov energie. V rámci zníženia emisií sa energetická účinnosť vlajkových produktov Huawei zvýšila až o 22%. Spoločnosť spotrebovala 1,25 miliárd kWh energie z obnoviteľných zdrojov, čo zodpovedá zníženiu emisií o 570 tisíc ton CO2.

Medzi obnoviteľné zdroje energie sa radí aj fotovoltaika. Fotovoltaické elektrárne v areáloch spoločnosti Huawei majú kombinovanú energetickú kapacitu 19,35 MW a v minulom roku vyrobili 13,57 miliónov kWh elektriny. Inteligentné riešenia pre výstavbu fotovoltaických elektrární implementoval Huawei aj v argentínskej provincii Jujuy, kde sa teraz ročne vyrobí 660 miliónov kWh. Táto energia stačí pre pokrytie 160-tisíc domácností.

Huawei sa usiluje o zmiernenie dopadov ľudskej činnosti na našu planétu, a preto ide cestou obnoviteľných zdrojov energií, ale aj recyklácie produktov, ktoré už prešli svojim životným cyklom. Z celkového množstva produktov navrátených spoločnosti, bolo znovu použitých 86% a iba 1,24% bolo vyradených ako elektronický odpad,” hovorí Tomáš Kolder, tlačový hovorca korporátnej divízie Huawei.

Huawei v správe o udržateľnom podnikaní zároveň zdôrazňuje dôležitosť role IKT pre úspešné dosiahnutie Cieľov trvalo udržateľného rozvoja OSN. “V Huawei veríme, že otvorenosť a spolupráca prináša úpech všetkým. Spoločne s našimi partnermi pracujeme na vybudovaní prosperujúceho priemyselného ekosystému. Sme si absolútne istí, že tieto výzvy dokážeme prekonať” uviedol Dao Ťing-wen, člen predstavenstva spoločnosti Huawei.

Huawei Sustainability Report 2019 si môžete stiahnuť tu.

Informačný servis

Viac k témam: Huawei, PR, výročná správa
Zdroj: Webnoviny.sk – Výročná správa Huawei o udržateľnom podnikaní demonštruje pokrok v oblasti ekologických riešení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Po trnavskej nemocnici sa pohyboval opitý muž so vzduchovkou

Do nemocnice prišiel za mužom, ktorého krátko pred tým náhodným výstrelom pri spoločnom popíjaní postrelil do nohy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *