utorok , 24 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Zadržaní sudcovia z akcie Víchrica môžu ísť do väzby, žiadosť posúdi ústavný súd

Zadržaní sudcovia z akcie Víchrica môžu ísť do väzby, žiadosť posúdi ústavný súd

29.10.2020 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor podal vo štvrtok ráno o 7:30 na Ústavný súd SR (ÚS SR) žiadosť o súhlas na vzatie do väzby sudcov zadržaných v stredu 28. októbra počas akcie Víchrica Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informovala o tom hovorkyňa ÚS SR Martina Ferencová.

„Predmetná žiadosť je na Ústavnom súde Slovenskej republiky evidovaná pod evidenčným číslom Rvp 2484/2020 a sudcom spravodajcom je Peter Molnár. Predseda ÚS SRy Ivan Fiačan zvolal neverejné zasadnutie pléna so začiatkom o 9:30,“ uviedla Ferencová.

Polícia v stredu 28. októbra zadržala počas akcie Víchrica právnika Zoroslava K., bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Jarmilu U., bývalého šéfa Okresného súdu Bratislava (OS BA) III Davida L., sudkyne OS BA I Katarínu B. a Otíliu D. a sudcu Najvyššieho súdu SR Jozefa K. Dôvodom sú podľa medializovaných informácií podozrenia z korupčnej trestnej činnosti.

Viac k témam: akcia Víchrica, korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zadržaní sudcovia z akcie Víchrica môžu ísť do väzby, žiadosť posúdi ústavný súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová bude rešpektovať ďalšie celoplošné testovanie, s Matovičom sa rozprávala aj o koalícii

Slovensko podľa prezidentky Čaputovej potrebuje zodpovedných politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *