nedeľa , 29 novembra 2020
Home / SVET / Bývalá belgická premiérka sa nakazila koronavírusom, museli ju hospitalizovať

Bývalá belgická premiérka sa nakazila koronavírusom, museli ju hospitalizovať

22.10.2020 (Webnoviny.sk) – Belgická ministerka zahraničných vecí, bývalá premiérka, Sophie Wilmesová je po nakazení sa koronavírusom hospitalizovaná na jednotke intenzívnej starostlivosti. Hovorkyňa belgického rezortu zahraničia Elke Pattynová pre agentúru Associated Press uviedla, že Wilmesová je v stabilizovanom stave a pri vedomí.

Dodala, že jej stav “nie je znepokojujúci”. Štyridsaťpäťročná šéfka belgickej diplomacie, ktorú hospitalizovali v stredu večer, minulý týždeň vyslovila predpoklad, že sa nakazila od niekoho z príbuzných.

Wilmesová viedla belgickú vládu, keď krajinu na jar zasiahla prvá vlna pandémie koronavírusu. Pandémia Belgicko vážne postihla a v súčasnosti krajina čelí prudkému rastu počtu nových prípadov nákazy. Pre zdravotné komplikácie súvisiace s ochorením COVID-19 v Belgicku zomrelo viac ako 10-tisíc ľudí.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalá belgická premiérka sa nakazila koronavírusom, museli ju hospitalizovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Daňové úľavy budú v Mexiku platiť aj pri južných hraniciach, informoval prezident Andrés Manuel López Obrador

Pre mexické mestá pozdĺž hraníc s USA v súčasnosti platí maximálna daň z príjmov vo výške 20 %, vo zvyšku krajiny však táto daň predstavuje až 30 %.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *