utorok , 1 decembra 2020
Home / SVET / Lockdown odmieta 86 percent Rakúšanov, podporu stráca aj stratégia vlády v boji s COVID-19

Lockdown odmieta 86 percent Rakúšanov, podporu stráca aj stratégia vlády v boji s COVID-19

22.10.2020 (Webnoviny.sk) – Uzavretie krajiny v rámci boja proti koronavírusovej pandémii v Rakúsku odmieta veľká väčšina obyvateľov. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom informovala vo štvrtok agentúra APA.

Do popredia ide ekonomické hľadisko

S takzvaným lockdownom nesúhlasí 86 percent respondentov. Pokračovanie súčasných opatrení si želá 43 percent respondentov, rovnako veľká skupina sa ale prihovára za uvoľnenie existujúcich obmedzení.

Viac o téme: Koronavírus

Pri druhej vlne pandémie obyvatelia, na rozdiel od jari, dávajú viac do popredia ekonomické hľadisko, uviedla agentúra APA.

Dôvera v stratégiu vlády klesla

Koronavírus považuje za osobné zdravotné riziko 26 percent respondentov, 32 percent vníma skôr hrozbu v podobe hospodárskych dopadov pandemických opatrení. Ekonomické riziká pociťujú najvýraznejšie obyvatelia vo vekovej kategórii do 40 rokov.

Celkovo vládnu stratégiu v boji s pandémiou podporuje 53 percent obyvateľov. To je však výrazný pokles oproti letu, keď miera súhlasu dosahovala 70 percent. Najmenšia miera akceptácie obmedzení je medzi ľuďmi mladšími ako 30 rokov, informuje APA.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Lockdown odmieta 86 percent Rakúšanov, podporu stráca aj stratégia vlády v boji s COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na trhu USA klesá počet zmlúv o kúpe domov, ceny sa zvýšili

V medziročnom porovnaní je však počet zmlúv vyšší o 20,2 percenta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *