pondelok , 23 novembra 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Európska komisia začala s prepájaním aplikácií jednotlivých štátov na sledovanie kontaktov

Európska komisia začala s prepájaním aplikácií jednotlivých štátov na sledovanie kontaktov

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia s cieľom plne využiť potenciál aplikácií na sledovanie kontaktov a zasielanie výstrah, vďaka ktorým možno prerušiť reťazec cezhraničných infekcií koronavírusom, zriadila celoúnijný systém na zabezpečenie interoperability, čiže takzvaný sieťový priechod.

Tridsať miliónov stiahnutí

Systém v pondelok po pilotnej fáze začal fungovať, pričom sa už zrealizovalo prepojenie prvej skupiny vnútroštátnych aplikácií, a to Corona-Warn-App z Nemecka, COVID tracker z Írska a immuni z Talianska.

“Tieto aplikácie si dokopy stiahlo približne 30 miliónov ľudí, čo zodpovedá dvom tretinám všetkých stiahnutí aplikácií v EÚ,” uviedla EK v tlačovej správe.

Dvadsať aplikácií

V boji proti koronavírusu sa väčšina členských štátov rozhodla spustiť aplikáciu na sledovanie kontaktov a zasielanie výstrah, konštatovala EK a dodala, že celkovo možno zabezpečiť interoperabilitu pomocou sieťového priechodu v prípade 20 aplikácií, ktoré sú založené na decentralizovaných systémoch.

“Prepojenie druhej skupiny aplikácií sa uskutoční na budúci týždeň. Následne sa očakáva zapojenie aplikácií eRouška z Česka, smitte stop z Dánska, Apturi COVID z Lotyšska a Radar Covid zo Španielska, pričom ďalšie aplikácie budú prepojené so systémom v novembri,” uviedla EK.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia začala s prepájaním aplikácií jednotlivých štátov na sledovanie kontaktov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Európska komisia začala konanie proti Amazonu pre zneužívanie jeho pozície voči obchodníkom

Podľa Európskej komisie americký internetový gigant zneužíva vo svoj prospech interné údaje obchodníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *