štvrtok , 22 októbra 2020
Home / EKONOMIKA / Ministerstvo vnútra zháňa ochranné pomôcky, na respirátory či rukavice plánuje minúť tisíce eur

Ministerstvo vnútra zháňa ochranné pomôcky, na respirátory či rukavice plánuje minúť tisíce eur

17.10.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie viacerých druhov ochranných pomôcok. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie vybavenia odhadujú na 14 698 140 eur bez DPH.

„Predmetom zákaziek zadávaných v dynamickom nákupnom systéme je dodávka predovšetkým špeciálnych ochranných prostriedkov, ktoré sú bežne dostupné na trhu,“ uvádza rezort.

Konkrétne má ministerstvo v úmysle zabezpečiť napríklad respirátory FFP2 a FFP3, a to vo verziách s ventilom aj bez ventilu, jednorazové rúška, nitrilové ako aj latexové rukavice, ochranné okuliare, návleky na obuv alebo napríklad protibiologické overaly.

„Objem konkrétnych zákaziek zadávaných v rámci dynamického nákupného systému verejný obstarávateľ predpokladá od jednotiek až po tisíce jednotiek v konkrétnej zadávanej zákazke v rámci dynamického nákupného systému. Tovar bude dodávaný v rozsahu a v závislosti od potrieb verejného obstarávateľa,“ konštatuje ministerstvo vnútra.

Záujemcovia o dodanie vybavenia môžu rezortu predkladať ponuky do 12. novembra. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: Koronavírus, ochranné prostriedky, respirátory
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra zháňa ochranné pomôcky, na respirátory či rukavice plánuje minúť tisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krajniak pri schválení kurzarbeitu opäť obišiel tripartitu, podľa odborárov tak likviduje sociálny dialóg

Predstavitelia Konfederácie odborových zväzov SR sa preto nezúčastnia najbližšieho zvolaného rokovania tripartity a budú pokračovať v protestných a nátlakových akciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *