štvrtok , 22 októbra 2020
Home / POLITIKA / SLOVENSKO smeruje do katastrofy. LOĎ BLÁZNOV. Kto takto pomenoval VLÁDU I. Matoviča ?

SLOVENSKO smeruje do katastrofy. LOĎ BLÁZNOV. Kto takto pomenoval VLÁDU I. Matoviča ?

Premiér Igor Matovič (OĽANO) pred dnešným rokovaním vlády opätovne zopakoval, že o zatváraní reštaurácií nerozhoduje vláda, ale odborníci. Nápad podpredsedu vlády Richarda Sulíka (SAS) zatvoriť reštaurácie, divadlá a fitnescentrá len v okresoch, kde sa potvrdila nákaza, označil za „tliachaniny“. Matovič  povedal, že by očakával od členov vlády, aby ovládali aspoň právny poriadok.

„Jediný, kto môže prijímať opatrenia v týchto veciach, je Úrad verejného zdravotníctva,“ tvrdí Matovič a to napriek tomu, že známy bloger Radován Braník už pred pár dňami (11. októbra 2020) na svojom FB profile uviedol, že

“Podľa zákona Ústredný krízový štáb NEROZHODUJE o kľúčových opatreniach, nerozhoduje totiž o ničom. Nie je to jeho úloha, ani právomoc – je to PORADNÝ orgán vlády. Najvyšší síce, ale stále len poradný. Zvlášť v núdzovom stave všetky opatrenia týkajúce sa obmedzenia základných práv a slobôd smie prijímať LEN vláda.”

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Mikulec pripustil lockdown Slovenska, v hre je aj zatvorenie hraníc

Aktuálna pandemická situácia je podľa ministra vnútra vážna a preto sa pandemická komisia na svojom zasadnutí bude zaoberať ťažkými otázkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *