štvrtok , 22 októbra 2020
Home / KULTÚRA / Divadlo / Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura

Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura

10.10.2020 (Webnoviny.sk) – Aj napriek obmedzeniam súvisiacim s pandémiou koronavírusu sa budúci týždeň uskutoční v Trenčíne tradičný divadelný festival jedného herca Sám na javisku.

Od stredy 14. októbra sa popri hercoch z Belgicka, Poľska či Slovinska predstavia na 26. ročníku festivalu známe tváre slovenskej divadelnej scény Juraj Kukura a Lukáš Latinák.

Všetky opatrenia budú dodržané

Organizátori festivalu z občianskeho združenia Kolomaž mienia počas festivalu dodržať všetky opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva.

„Tie umožňujú organizovať kultúrne podujatia s kapacitou maximálne 50 osôb, vrátane účinkujúcich a organizátorov, čo znamená, že kapacita v hľadisku bude obmedzená,” upozornil manažér festivalu Juraj Benda.

Pripomenul, že program podujatia je rozdelený do piatich festivalových dní a všetky predstavenia sa uskutočnia v priestoroch kina Hviezda a Prvej komornej divadelnej scény.

Program museli pre COVID-19 oklieštiť

Riaditeľ festivalu Kamil Bystrický priznal, že zorganizovať podujatie v čase pandémie nebolo jednoduché.

„Ešte minulý týždeň bolo zrušenie celého programu na spadnutie a do poslednej chvíle sme nevedeli, ktorí účinkujúci sa budú môcť festivalu zúčastniť. V podstate sa ešte môže veľa vecí zmeniť,” poznamenal Bystrický.

Program bol nakoniec oklieštený o niekoľko sprievodných hudobných podujatí a dve divadelné predstavenia.

Na festivale vystupovalo mnoho známych hercov

Medzinárodný divadelný festival jedného herca Sám na javisku sa organizuje v Trenčíne od roku 1995. Poskytuje priestor na prezentáciu domácich a zahraničných divadelných produkcií.

V minulosti sa na ňom zúčastnili známe mená zo slovenských a českých divadiel, ako Jiřina Bohdalová, Karel Roden, Jaroslav Dušek, Ladislav Chudík, Milka Zimková či Marián Labuda.

Od roku 2005 organizuje festival občianske združenie Kolomaž. V poradí 26. ročník festivalu Sám na javisku potrvá do 18. októbra.

Viac k témam: divadelný festival, Koronavírus, Sám na javisku
Zdroj: Webnoviny.sk – Festival Sám na javisku pandémia nezastavila, okrem zahraničných hercov vystúpi Latinák aj Kukura © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Prešovskom kraji odohrajú prvé divadelné predstavenie od vypuknutia pandémie, bude venované dobrovoľnikom

Divadlo Jonáša Záborského chystá v júni predstavenie pre dobrovoľníkov pomáhajúcich počas koronakrízy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *