piatok , 17 august 2018
Home / SVET / Za impeachment Trumpa hlasovalo len 58 poslancov, amerického prezidenta podržali aj demokrati

Za impeachment Trumpa hlasovalo len 58 poslancov, amerického prezidenta podržali aj demokrati

WASHINGTON 6. decembra (WebNoviny.sk) – Len 58 poslancov Snemovne reprezentantov amerického Kongresu hlasovalo v stredu za impeachment – teda odvolanie – amerického prezidenta Donalda Trumpa, zatiaľ čo 364 poslancov zahlasovalo proti impeachmentu.

Demokratický poslanec za Texas Al Green tak zostal vo svojej snahe takmer osamotený, keďže odvolanie prezidenta odmietli podporiť nielen Trumpovi republikáni, ale aj vedenie Greenovej Demokratickej strany a veľká väčšina jej zástupcov v Snemovni reprezentantov.

Odporúčame:
Donald Trump oficiálne uznal Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, jeho krok môže vyvolať napätie

Dôvodom, pre ktorý sa Green snažil Trumpa odvolať, boli jeho rasistické a šovinistické postoje, ktoré sa premietajú aj do jeho politiky. Podľa republikánov aj väčšiny demokratov to však na odvolanie prezidenta nestačí.

Viac k témam: Donald Trump, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Za impeachment Trumpa hlasovalo len 58 poslancov, amerického prezidenta podržali aj demokrati © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V americkom štáte Colorado našli telo tehotnej ženy, ktorá bola od nezvestná aj so svojimi deťmi

Coloradské úrady v stredu v noci v súvislosti so zmiznutím Shanann Watts a jej dvoch dcér zadržali jej manžela a ich otca. FREDERICK 16. augusta (WebNoviny.sk) – V americkom štáte Colorado našli telo tehotnej ženy, ktorá bola od pondelka aj so svojimi dvomi dcérami nezvestná. Vo štvrtok to oznámili tamojšie úrady, len niekoľko hodín po tom,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *