štvrtok , 22 októbra 2020
Home / POLITIKA / Smerujeme k MATOVIČovej DIKTATÚRE ? NÚDZOVÝ STAV na SLOVENSKU

Smerujeme k MATOVIČovej DIKTATÚRE ? NÚDZOVÝ STAV na SLOVENSKU

Parlament takmer celý deň debatuje o legislatíve, ktorá rieši iba osobnú ambíciu poslankyne A. Záborskej, ale nikto z koalície nedáva otázky, aké sú dôvody na vyhlásenie núdzového stavu. Čo má riešiť? Znovu bude trvať v maximálnom rozsahu 90 dní? Áno, aj v Čechách prišiel nový minister zdravotníctva R. Prymula (nemal by ten slovenský rezignovať, keď predseda vlády prebral riadenie okolo Covidu 19?) s návrhom na núdzový stav. Ale tam aj popri opozičných stranách chcú vysvetlenie dôvodov aj poslanci koaličnej ČSSD a tiež KSČM, ktorá vládu v Čechách toleruje. Výsledkom je, že minister zdravotníctva R. Prymula pôjde zajtra ešte pred rokovaním vlády vyvetľovať poslancom dôvody vyhlásenia núdzového stavu. Ale na Slovensku to koaličných poslancov vôbec nezaujíma.
Škoda, že sa na Slovensku nedá pozrieť včerajšia debata v TV NOVA, kde sa stretli lídri preferenčne najsilnejších politických strán (A. Babiš, J. Hamáček, I. Bartoš, P. Fiala) a úvodných 20 minút bola obsahom téma koronavírus a snaha ministra zdravotníctva o vyhlásenie núdzového stavu. Lídri opozičných strán jasne pomenovali, že k takému kroku chýbajú tvrdé dáta, pre ktoré by sa mal ten stav vyhlásiť. Aj po skúsenostiach z 90 dní trvajúceho núdzového stavu na Slovensku v jarných mesiacoc, by som čakal, že v parlamente vznikne iniciatíva, ktorá by zlimitovala časový rozsah trvania núdzového stavu z 90 dní na 30 s nutnosťou schválenia parlamentom, keď chce vláda trvanie núdzového stavu predĺžiť. Podľa českého vzoru. Nie! Tu sa rokuje nezmyselne o úprave interrupčného zákona! Naozaj nikto z koaličných poslancov nevníma rozporuplnosť tejto situácie, ktorá tu opätovne vzniká?”

Ďakujeme Ľubovi za TIP.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Mikulec pripustil lockdown Slovenska, v hre je aj zatvorenie hraníc

Aktuálna pandemická situácia je podľa ministra vnútra vážna a preto sa pandemická komisia na svojom zasadnutí bude zaoberať ťažkými otázkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *