utorok , 23 október 2018
Home / EKONOMIKA / Okres Revúca dostane od vlády milión eur navyše, Fico apeluje na vytváranie pracovných miest

Okres Revúca dostane od vlády milión eur navyše, Fico apeluje na vytváranie pracovných miest

REVÚCA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Nutnosť zvýšiť kvalitu predkladaných projektov, ktoré sú financované z regionálneho príspevku, zdôraznil predseda vlády SR Robert Fico na stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Revúcej.

Nie je správne financovať projekty, ktoré nevytvárajú pracovné miesta,“ povedal a ako príklad uviedol budovanie cyklotrasy, ktoré podľa neho automaticky nevedie k vytvoreniu pracovných miest. Fico dôrazne žiada predkladať projekty, ktoré majú byť kvalitné a musia viesť k vytváraniu pracovných miest, „inak ideme úplne mimo toho, čo bolo účelom zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov„.

Darček pre Luntera

Na projekty, ktoré sú v regióne Revúckeho okresu potrebné, ale nevytvárajú pracovné miesta, sa rozhodla vláda uvoľniť navyše približne jeden milión eur.

Odporúčame:
Vláda chce vybrať viac na daniach od ľudí, ktorí majú nižšie príjmy, tvrdí Beblavý

Na rokovaní sa zúčastnil aj nový predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, ktorý uvítal, že z milióna navyše pôjde 400-tisíc eur na opravu ciest.

Je to pre mňa dobrý darček na úvod. Bude dobre, ak sa opravia tieto úseky a zaradia sa medzi cesty prvej triedy,“ doplnil. Podľa zámeru vlády ide o dva úseky ciest druhej triedy Tisovec – Červená Skala a Tornaľa – Muráň, ktorých preklasifikovanie zatiaľ komplikuje to, že nie sú majetkovo usporiadané.

Dlhodobo vysoká nezamestnanosť

Premiér vyhlásil, že v budúcom roku zorganizujú výjazdové zasadnutia vlády vo všetkých 14 zostávajúcich najmenej rozvinutých okresoch, „aby sme urobili detailnú inventúru toho, čo sme urobili a kde sú hlavné nedostatky, lebo už dnes vidíme niektoré trendy, ktoré nie sú dobré“.

Pred rokom v Revúcej bol plán do roku 2020 podporiť vytvorenie 1 100 pracovných miest a naakumulovať a preinvestovať približne 61 miliónov eur z rôznych zdrojov. „Sú to peniaze z európskych fondov, zo štátneho rozpočtu, súkromné zdroje a zdroje, ktoré prináša samospráva. Priamo v septembri minulého roku sme rozhodli o príspevku zo štátneho rozpočtu vo výške 3,8 milióna eur. V roku 2016 sme plánovali minúť 500-tisíc, ale minulo sa len 394 tisíc eur. V roku 2017 sa zo 760 tisíc eur doteraz vyplatilo len 194-tisíc eur, teda 26 percent,“ spresnil výsledky po roku od schválenia akčného plánu na rozvoj okresu Revúca. Dôvodom zaradenia okresu Revúca medzi najmenej rozvinuté regióny je dlhodobo evidovaná vysoká miera nezamestnanosti.

Viac k témam: Ján Lunter, Revúca, Robert Fico, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Okres Revúca dostane od vlády milión eur navyše, Fico apeluje na vytváranie pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Európska únia dostala od Talianska list, v ktorom vysvetľujú návrh rozpočtu

Podľa Európskej komisie plány krajiny na zvýšenie deficitu rozpočtu predstavujú odklon od rozpočtových pravidiel Európskej únie. BRUSEL 22. októbra (WebNoviny.sk) – Európska únia dostala od talianskej vlády list, v ktorom Rím vysvetľuje svoj návrh rozpočtu pre rok 2019. Potvrdil to v pondelok hovorca Európskej komisie Margaritis Schinas, ktorý uviedol, že list „práve prišiel„. Ako dodal,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *