pondelok , 16 júl 2018
Home / EKONOMIKA / Ceny ropy sa zvýšili, zlato a striebro zlacnelo

Ceny ropy sa zvýšili, zlato a striebro zlacnelo

NEW YORK 26. novembra (WebNoviny.sk) – Cenám ropy sa v závere týždňa darilo. Ľahká americká ropa si pripísala 93 centov, čiže 1,6 percenta, a uzavrela na úrovni 58,95 USD za barel.

Severomorská ropa Brent, ktorej cena sa považuje za medzinárodnú referenčnú cenu, zdražela o 31 centov na 63,86 USD za barel. Vzrástla aj veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu, a to o 2 centy na 1,79 USD za galón a vykurovací olej zdražel tiež o 2 centy na 1,95 USD za galón.

Odporúčame:
Ceny benzínov a nafty na Slovensku opäť mierne stúpli

Ceny drahých kovov však smerovali nadol. Zlato si v piatok pohoršilo o 4,90 USD a uzavrelo na úrovni 1 287,30 USD za uncu. Cena striebra oslabila o 12 centov na 16,99 USD za uncu.

(1 EUR = 1,1877 USD)

Viac k témam: ceny ropy, zlato
Zdroj: Webnoviny.sk – Ceny ropy sa zvýšili, zlato a striebro zlacnelo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spotrebiteľ by mal proti dvojakej kvalite výrobkov bojovať podporou domácich výrobcov

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora v snahe ochrániť slovenského spotrebiteľa navrhne rezortom pôdohospodárstva a hospodárstva posilniť systém vnútroštátnej kontroly. BRATISLAVA 15. júla (WebNoviny.sk) – Globalizácia môže byť pre spotrebiteľa aj škodlivá a môže mu spôsobiť vážne problémy. Podpora domácich výrobcov a ich lokálnych či regionálnych produktov a boj proti dvojakej kvalite výrobkov sa preto javí ako správne zvolená stratégia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *