pondelok , 16 júl 2018
Home / SLOVENSKO / Na horách hrozí silný vietor, výstraha platí aj pre niektoré okresy

Na horách hrozí silný vietor, výstraha platí aj pre niektoré okresy

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Výstrahu najnižšieho 1. stupňa pred silným vetrom na horách vydal pre sobotu Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Zároveň pred vetrom, ktorý v nárazoch môže mať silu 110 až 135 kilometrov za hodinu, varuje aj Horská záchranná služba (HZS).

Od 1000 metrov je snehová pokrývka

Podľa informácií z webstránky HZS, hrozia prudké nárazy vetra v polohách od 1500 metrov nad morom vo Vysokých, Nízkych a Západných Tatrách a tiež v Malej a vo Veľkej Fatre.

Odporúčame:
Foto: Na Hrebienku stavajú Tatranský ľadový dóm, použijú viac ako 190 ton ľadu

Okrem toho je približne od výšky 1000 metrov nad morom súvislá snehová pokrývka, v najvyšších polohách sú zimné podmienky, v stredných horských polohách sú chodníky namrznuté a na skalách môže byť poľadovica. Všetci, čo sa v tomto období vyberú do hôr, musia myslieť aj na to, že okolo 16:00 sa už stmieva.

Výstrahy aj pre ďalšie časti Slovenska

Silný vietor, no so slabšími nárazmi (s rýchlosťou 65 – 70 km/h), by mal v sobotu fúkať aj na Záhorí a tiež v niektorých okresoch Trnavského a Nitrianskeho kraja, konkrétne okresoch Piešťany, Hlohovec, Topoľčany, Nitra, Zlaté Moravce a Levice. Platí tu tiež výstraha najnižšieho, 1. stupňa.

Viac podrobností možno nájsť na webstránke SHMÚ http://www.shmu.sk, ktorá sa priebežne aktualizuje. Podrobná predpoveď počasia na horách a ďalšie informácie Horskej záchrannej služby sú dostupné na https://www.hzs.sk/.

Viac k témam: počasie, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav
Zdroj: Webnoviny.sk – Na horách hrozí silný vietor, výstraha platí aj pre niektoré okresy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod dočasne prerušia prevádzku

Cestujúci v osobnej doprave môžu v uvedenom čase použiť iné hraničné priechody. BRATISLAVA 16. júla (WebNoviny.sk) – Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod 25. júla dočasne prerušia prevádzku. Ako ďalej agentúru SITA informovala regionálna hovorkyňa colného úradu Klára Baloghová, dočasné obmedzenie sa bude týkať všetkých pracovísk nákladnej aj osobnej dopravy v oboch smeroch od 8:00 do 12:30. Cestujúci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *