sobota , 21 apríl 2018
Home / SLOVENSKO / Na horách hrozí silný vietor, výstraha platí aj pre niektoré okresy

Na horách hrozí silný vietor, výstraha platí aj pre niektoré okresy

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Výstrahu najnižšieho 1. stupňa pred silným vetrom na horách vydal pre sobotu Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Zároveň pred vetrom, ktorý v nárazoch môže mať silu 110 až 135 kilometrov za hodinu, varuje aj Horská záchranná služba (HZS).

Od 1000 metrov je snehová pokrývka

Podľa informácií z webstránky HZS, hrozia prudké nárazy vetra v polohách od 1500 metrov nad morom vo Vysokých, Nízkych a Západných Tatrách a tiež v Malej a vo Veľkej Fatre.

Odporúčame:
Foto: Na Hrebienku stavajú Tatranský ľadový dóm, použijú viac ako 190 ton ľadu

Okrem toho je približne od výšky 1000 metrov nad morom súvislá snehová pokrývka, v najvyšších polohách sú zimné podmienky, v stredných horských polohách sú chodníky namrznuté a na skalách môže byť poľadovica. Všetci, čo sa v tomto období vyberú do hôr, musia myslieť aj na to, že okolo 16:00 sa už stmieva.

Výstrahy aj pre ďalšie časti Slovenska

Silný vietor, no so slabšími nárazmi (s rýchlosťou 65 – 70 km/h), by mal v sobotu fúkať aj na Záhorí a tiež v niektorých okresoch Trnavského a Nitrianskeho kraja, konkrétne okresoch Piešťany, Hlohovec, Topoľčany, Nitra, Zlaté Moravce a Levice. Platí tu tiež výstraha najnižšieho, 1. stupňa.

Viac podrobností možno nájsť na webstránke SHMÚ http://www.shmu.sk, ktorá sa priebežne aktualizuje. Podrobná predpoveď počasia na horách a ďalšie informácie Horskej záchrannej služby sú dostupné na https://www.hzs.sk/.

Viac k témam: počasie, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav
Zdroj: Webnoviny.sk – Na horách hrozí silný vietor, výstraha platí aj pre niektoré okresy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislava začína s výstavbou bulváru Mlynské nivy

Investor HB Reavis začína s celkovou rekonštrukciou ulice Mlynské nivy. Tá bude rozdelená na viacero fáz tak, že k celkovej uzávere nedôjde. Obnova dopravnej a technickej infraštruktúry na ulici Mlynské nivy a na okolitých komunikáciách je predbežne vyčíslená na 24 miliónov eur. Projekt realizuje HB Reavis na vlastné náklady. BRATISLAVA 20. apríla 2018 (WBN/PR) –

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *