sobota , 21 apríl 2018
Home / Zdravie / Vedci varujú, že muchy sú nebezpečnejšie, ako sme si doteraz mysleli

Vedci varujú, že muchy sú nebezpečnejšie, ako sme si doteraz mysleli

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Vedci varujú, že muchy sú nebezpečnejšie, ako sme si doteraz mysleli, a ich úloha pri prenose chorôb a infekcií môže byť oveľa zásadnejšia, ako sa pripúšťalo doteraz.

Podľa najnovšieho výskumu publikovaného v magazíne Scientific Reports, ktorého základom bola analýza DNA múch, prenášajú muchy domáce (musca domestica) a druh mäsiarok žijúci najmä v teplejších oblastiach (chrysomya megacephala) spolu viac ako 600 rôznych druhov baktérií.

Odporúčame:
U majiteľov psov je menšie riziko úmrtia na kardiovaskulárne choroby

Prenášať ich môžu okrem iného na nožičkách či na krídlach a vedci varujú, že v miere, akú sme si doteraz nevedeli predstaviť, môžu byť muchy zodpovedné aj za rozširovanie rôznych typov infekcií vrátane infekcií žalúdka, čriev, zápalu pľúc či otravy krvi.

Aj doteraz sme mali nejakú vedomosť o tom, že muchy prenášajú patogény. Ale nemali sme ani poňatia o tom, do akej miery sa to deje,“ cituje britská BBC jedného z autorov výskumu, Donalda Bryanta z Pennsylvania State University.

Viac k témam: choroba, muchy, veda, výskum, zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedci varujú, že muchy sú nebezpečnejšie, ako sme si doteraz mysleli © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stravovacie návyky detí na Slovensku sa zlepšujú, ale negatívom je nízka spotreba mlieka a mliečnych výrobkov

Až 53 percent detí uviedlo, že čerstvé ovocie konzumuje každý deň. BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Stravovacie návyky detí na Slovensku sa zlepšujú, vyplýva z prieskumu Potravinárskej komory Slovenska (PKS). Od roku 2012 sa výrazne znížil počet detí, ktoré pijú sladené nápoje. Až tretina desaťročných nepije sladené nápoje vôbec alebo len raz týždenne. Naopak, negatívnou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *